Pompy ciepła
Pompy ciepła to nowoczesne i ekologiczne urządzenia grzewcze. Oddają one energię pozyskaną ze środowiska naturalnego bezpośrednio do instalacji CO i ciepłej wody użytkowej w domu. Pompy ciepła, wraz z panelami fotowoltaicznymi czy solarami należą do odnawialnych źródeł energii popularnych wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Wybierane są również do budynków wielorodzinnych oraz obiektów przemysłowych i użytkowych. W odróżnieniu od pełniących podobną funkcję kotłów gazowych, olejowych lub na paliwa stałe, pompy ciepła nie emitują zanieczyszczeń do środowiska.
Nasza firma zajmuje się sprzedażą, a także instalacją najwyższej jakości pomp ciepła. Przeprowadzamy prace w obiektach nowopowstających, jak również już istniejących. Zapewniamy kompleksowe wsparcie – doradzimy Państwu, jaki rodzaj pompy ciepła wybrać oraz gdzie najlepiej umieścić urządzenie. Zajmiemy się też jego montażem, a także kontrolą prawidłowego działania. Realizujemy zlecenia na terenie województwa podkarpackiego, z uwzględnieniem takich miejscowości jak: Rzeszów, Przemyśl, Mielec, Krosno, Jarosław, Sanok, Jasło, Dębica, Stalowa Wola.
Rodzaje pomp ciepła
Rodzaje pomp ciepła wyróżnia się na podstawie źródła energii oraz medium grzewczego w budynku. Tak zwane źródło dolne, czyli miejsce pozyskania energii pozwala na wyodrębnienie pomp gruntowych, wodnych i powietrznych. Z kolei źródłem górnym może być instalacja wodna, wykorzystywana w większości budynków w systemie centralnego ogrzewania, lub też instalacja z systemem nadmuchowym (ogrzewanie powietrzne). Wszystkie rodzaje pomp zużywają niewielkie ilości energii elektrycznej. Często montowane są łącznie z instalacjami fotowoltaicznymi, co znacznie ogranicza zużycie energii sieciowej.
Gruntowe pompy ciepła wyposażone są wypełnione niezamarzającym płynem kolektory. Absorbują ciepło z gruntu, a uzyskaną energię przekazują do urządzenia grzewczego. Ich zastosowanie zapewnia stabilną pracę nawet w niskich temperaturach, jednak jest to rozwiązanie stosunkowo kosztowne i pracochłonne. Pompy wykorzystujące jako źródło ciepła wody gruntowe są nieco tańsze i wydajne. Ich budowa może jednak wymagać uzyskania stosownego pozwolenia. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest zastosowanie pomp typu powietrznego.
Jakie są zalety pomp ciepła powietrze-woda?
Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła typu powietrze-woda. Ich praca w większym stopniu zależy od temperatury panującej na zewnątrz, jednak jest to najtańszy rodzaj pompy ciepła. Urządzenia te pozyskują ciepło z powietrza i przekazują je do wodnej instalacji grzewczej. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest szybki montaż. Powietrzne pompy ciepła to bardzo ekonomiczna inwestycja – użytkownicy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów związanych z odwiertami i pracami ziemnymi.
Proponowane rozwiązanie jest niezwykle ekologiczne – wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to doskonały sposób na ogrzewanie pomieszczeń w domu. Warto zdecydować się na montaż pompy ciepła – w ten sposób można przyczynić się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Pompy ciepła powietrze-woda charakteryzują się doskonałą efektywnością i mogą być montowane w budynkach nowych oraz już istniejących. Nie zajmują dużo miejsca i są praktyczniejsze niż kotły na węgiel lub pompy gruntowe.
Z uwagi na liczne zalet powietrznych pomp ciepła coraz więcej Polaków decyduje się na zmianę dotychczasowego sposobu ogrzewania budynku na to ekologiczne rozwiązanie. Dodatkową zaletą pomp ciepła powietrze-woda jest ich całkowita bezobsługowość – wymagają jedynie podłączenia do sieci elektrycznej oraz systemu centralnego ogrzewania. Wystarczy skontaktować się naszą firmą, a doświadczony instalator zamontuje powietrzną pompę ciepła w kilka dni – bez konieczności rozkopywania ogrodu i wykonywania kosztownych odwiertów.